VÝBĚR Z DOTAZŮ: ke školní družině

Pro zobrazení obsahu se přihlašte níže.

Na dotaz odpovídá PhDr. Mgr. Monika Puškinová, Ph.D.

Jsme základní škola, příspěvková organizace zřízená krajem. V únoru přerušíme provoz školní družiny v době pololetních prázdnin (3. 2.) a v době jarních prázdnin od 20. 2. do 26. 2. 2023. Musíme snižovat úplatu za školní družinu v únoru? Normálně je úplata 300 Kč za pololetí, tj. 60 korun za měsíc.

puškinová

Odpověď:

Podle § 11 odst. 5 vyhlášky č. 74/2005 Sb., o zájmovém vzdělávání, ve znění pozdějších předpisů, pro veřejné školní družiny platí: Pokud je v kalendářním měsíci omezen nebo přerušen provoz družiny po dobu delší než 5 dnů, úplata se účastníkovi poměrně sníží.

Uvedené „dny“ se chápou jako dny, ve kterých standardně probíhá zájmové vzdělávání ve školní družině (tj. do těchto dnů se nezahrnují víkendy a svátky). Dále jsou tyto dny v odpovědi na dotaz označeny jako „vyučovací“ dny.

Školní družina uvedená v dotazu v únoru přeruší provoz na dobu 6 „vyučovacích“ dnů, proto povinně poměrně sníží úplatu za školní družinu za měsíc únor.

Na měsíc únor 2023 připadá 20 „vyučovacích“ dnů, ve kterých má být školní družina v provozu. To znamená, že úplata za jeden „vyučovací“ den činí 3 Kč.

Pokud bude školní družina v provozu místo 20 „vyučovacích dnů“ jen 14 „vyučovacích“ dnů (protože přerušila provoz na dobu 6 „vyučovacích dnů“), školní družina poměrně sníží úplatu za únor na 42 Kč (14 x 3 = 42).

 

Předplaťte si náš Týdeník –⁠ 1. profesní newsletter pro vedení škol

Každé pondělní ráno v něm najdete to nejdůležitější pro daný týden –⁠ čerstvé aktuality, tipy, rady a doporučení.

Mentoring pro management

Vyberte si z těchto možností:

Po odeslání formuláře Vás zkontaktujeme s podrobnostmi a nabídkou termínů.

Máte zájem u ukázkové číslo Týdeníku ZDARMA?

Po odeslání formuláře Vám zašleme ukázkové číslo zdarma.

Poradenství ekonomika

Po odeslání formuláře Vás zkontaktujeme s podrobnostmi a nabídkou termínů.

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

DOTAZ KE KURZU

VÝBĚR Z DOTAZŮ: ke školní družině

Kontaktujte nás