VÝBĚR Z DOTAZŮ: platový výměr

Pro zobrazení obsahu se přihlašte níže.

Na dotaz odpovídá PhDr. Mgr. Monika Puškinová, Ph.D.

V závěru roku 2021 jsme nevydávali nové platové výměry, protože nám to neumožňoval „program“. Teď (po změně již novelizovaného nařízení vlády) jsme za tuto „technickou překážku“ rádi, protože nemusíme vydávat platové výměry podruhé. Chci se však zeptat, zda se mění pouze částka platového tarifu nebo ještě něco jiného.

puškinová

Odpověď:

  • Platové tarify jsou dány nařízením vlády č. 531/2021 Sb. publikovaným ve Sbírce zákonů 31. 12. 2021. Platové tarify nepedagogických pracovníků (v tzv. základní stupnici) jsou stanoveny přílohou č. 1 a nejsou valorizovány, tj. zůstávají na úrovni let 2020 a 2021. Nové platové tarify pedagogických pracovníků jsou obsaženy v příloze č. 5.

  • Nařízení vlády č. 531/2021 Sb. je nutné brát v potaz i při stanovení příplatku za vedení pedagogických pracovníků, protože příplatek za vedení se odvíjí od výše platového tarifu v nejvyšším platovém stupni platové třídy, do které je vedoucí zaměstnanec zařazen.

  • Nemění se rozpětí, v rámci kterého se stanoví specializační příplatek pedagogického pracovníka (§ 133 zákoníku práce) a zvláštní příplatek (§ 8 nařízení vlády č. 341/2017 Sb., ve znění pozdějších předpisů). Nemění se princip poskytování osobního příplatku (§ 131 zákoníku práce).

Předplaťte si náš Týdeník –⁠ 1. profesní newsletter pro vedení škol

Každé pondělní ráno v něm najdete to nejdůležitější pro daný týden –⁠ čerstvé aktuality, tipy, rady a doporučení.

Mentoring pro management

Vyberte si z těchto možností:

Po odeslání formuláře Vás zkontaktujeme s podrobnostmi a nabídkou termínů.

Máte zájem u ukázkové číslo Týdeníku ZDARMA?

Po odeslání formuláře Vám zašleme ukázkové číslo zdarma.

Poradenství ekonomika

Po odeslání formuláře Vás zkontaktujeme s podrobnostmi a nabídkou termínů.

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

DOTAZ KE KURZU

VÝBĚR Z DOTAZŮ: platový výměr

Kontaktujte nás