PORADNA – autoremedura

Na dotaz odpovídá PhDr. Mgr. Monika Puškinová, Ph.D.

Jeden přijatý žák základní školy od 1. 9. 2022 do školy nenastoupí. Můžeme sami rozhodnout na základě autoremedury o prvním nepřijatém uchazeči „pod čarou“, nebo se musí nepřijatý uchazeč odvolat? Jaké rozhodnutí vydáváme? Je to stejné rozhodnutí, jako v případě přijetí uchazeče?

 

puškinová

Odpověď:

Škola (správní orgán) může rozhodovat v rámci autoremedury (tj. podle § 87 správního řádu) pouze tehdy, když se uchazeč proti rozhodnutí odvolá.

Pokud škola rozhoduje podle § 87 správního řádu, pak nevydává rozhodnutí, které je zcela totožné s rozhodnutím o přijetí k základnímu vzdělávání. Škola vydává rozhodnutí, ve kterém je uvedeno, že se napadené rozhodnutí o nepřijetí k základnímu vzdělávání mění a uchazeč se přijímá k základnímu vzdělávání.

Předplaťte si náš Týdeník pro vedení škol

Od 1. 1. 2023 Vám každé pondělí zašleme profesní newsletter nabitý čerstvými aktualitami, tipy, radami, doporučeními a poradnou.

Chráníme Vaše osobní údaje. Můžete si to sami ověřit.

Mentoring pro management

Vyberte si z těchto možností:

Po odeslání formuláře Vás zkontaktujeme s podrobnostmi a nabídkou termínů.

Mentoring právo

Vyberte si z těchto možností:

Po odeslání formuláře Vás zkontaktujeme s podrobnostmi a nabídkou termínů.

Poradenství ekonomika

Po odeslání formuláře Vás zkontaktujeme s podrobnostmi a nabídkou termínů.

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

DOTAZ KE KURZU

PORADNA – autoremedura

Kontaktujte nás