PORADNA – MŠ a předávání údajů ze školní matriky

Na dotaz odpovídá PhDr. Mgr. Monika Puškinová, Ph.D.

Od ředitelky jiné mateřské školy jsem se dozvěděla, že se mají nově předávat údaje o dětech ze školní matriky (podobně jako v základní škole). Je to tak? Pokud ano, chceme se na to (nejen) technicky připravit.

 

puškinová

Odpověď:

Připravuje se novela vyhlášky č. 364/2005 Sb., o vedení dokumentace škol a školských zařízení a školní matriky a o předávání údajů z dokumentace škol a školských zařízení a ze školní matriky (vyhláška o dokumentaci škol a školských zařízení). Návrh novely je dostupný zde (rozklikněte).

Podle navrhované novely mají mateřské školy nově předávat individuální údaje ze školní matriky (viz nový čl. 6 přílohy 1 vyhlášky č. 364/2005 Sb.) a novela má nabýt účinnosti 1. 9. 2022.

V prezentaci MŠMT SBĚR DAT ZE ŠKOLNÍCH MATRIK VE ŠKOLNÍM ROCE 2022/23 (rozklikněte) jsou však na snímku č. 43 uvedeny dotaz a odpověď ohledně doby, od které bude nutné aplikovat novelizovanou vyhlášku.

Novela vyhlášky 364/2005 – MŠ předávají individuální data (stejně jako ZŠ, SŠ, VOŠ) – bude k 30. 9. „natvrdo“?

Individuální data za děti v MŠ budou po dobu pokusného ověřování zasílat školy „dobrovolně“. Do doby ukončení předávání agregovaného výkazu S 1-01 bude povinný pouze tento výkaz.

 

Předplaťte si náš Týdeník pro vedení škol

Od 1. 1. 2023 Vám každé pondělí zašleme profesní newsletter nabitý čerstvými aktualitami, tipy, radami, doporučeními a poradnou.

Chráníme Vaše osobní údaje. Můžete si to sami ověřit.

Mentoring pro management

Vyberte si z těchto možností:

Po odeslání formuláře Vás zkontaktujeme s podrobnostmi a nabídkou termínů.

Mentoring právo

Vyberte si z těchto možností:

Po odeslání formuláře Vás zkontaktujeme s podrobnostmi a nabídkou termínů.

Poradenství ekonomika

Po odeslání formuláře Vás zkontaktujeme s podrobnostmi a nabídkou termínů.

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

DOTAZ KE KURZU

PORADNA – MŠ a předávání údajů ze školní matriky

Kontaktujte nás