PORADNA – opakované individuální vzdělávání dítěte v mateřské škole

Na dotaz odpovídá PhDr. Mgr. Monika Puškinová, Ph.D.

Může zákonný zástupce dítěte v průběhu školního roku několikrát oznámit, že se dítě bude vzdělávat individuálně, a pak zase oznámit, že se dítě bude vzdělávat v denním režimu? Chceme na místo individuálně vzdělávaného dítěte přijmout jiné dítě a působilo by nám to velké potíže.

puškinová

Odpověď:

Podle školského zákona zákonný zástupce oznamuje mateřské škole zahájení a ukončení individuálního vzdělávání dítěte a může tak činit i v průběhu školního roku (§ 34b školského zákona). Upozorňuji, že se jedná o oznámení, nikoli o žádost.

Školský zákon nijak neomezuje zákonného zástupce v počtu oznámení zahájení a ukončení individuálního vzdělávání dítěte. Dítě proto může v průběhu školního roku několikrát „přejít“ od individuálního vzdělávání ke vzdělávání v denním režimu a naopak.

Předplaťte si náš Týdeník pro vedení škol

Od 1. 1. 2023 Vám každé pondělí zašleme profesní newsletter nabitý čerstvými aktualitami, tipy, radami, doporučeními a poradnou.

Chráníme Vaše osobní údaje. Můžete si to sami ověřit.

Mentoring pro management

Vyberte si z těchto možností:

Po odeslání formuláře Vás zkontaktujeme s podrobnostmi a nabídkou termínů.

Mentoring právo

Vyberte si z těchto možností:

Po odeslání formuláře Vás zkontaktujeme s podrobnostmi a nabídkou termínů.

Poradenství ekonomika

Po odeslání formuláře Vás zkontaktujeme s podrobnostmi a nabídkou termínů.

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

DOTAZ KE KURZU

PORADNA – opakované individuální vzdělávání dítěte v mateřské škole

Kontaktujte nás