PORADNA – přijímání ke vzdělávání ve střední škole

Na dotaz odpovídá PhDr. Mgr. Monika Puškinová, Ph.D.

Jsem výchovným poradcem na základní škole. Přišel za mnou náš bývalý žák, který se u nás vzdělával 9 povinných let, ale „vyšel“ z 8. ročníku. Může se přihlásit na střední školu na učňovský obor? V kritériích střední školy se totiž píše o vysvědčení z 8. a 9. ročníku.

puškinová

Odpověď:

Ano, uchazeč se může přihlásit ke vzdělávání ve střední škole. Podle § 59 odst. 1 školského zákona je podmínkou přijetí ke vzdělávání ve střední škole splnění povinné školní docházky. Podmínkou přijetí ke vzdělávání ve střední škole není získání stupně základního vzdělání.

Podle § 1 odst. 1 písm. a) vyhlášky č. 353/2016 Sb., ve znění pozdějších předpisů, jsou součástí přihlášky ke vzdělávání vysvědčení z posledních 2 ročníků, ve kterých uchazeč splnil nebo plní povinnou školní docházku, nebo z odpovídajících ročníků základní školy i po splnění povinné školní docházky. Uchazeč se v základní škole nevzdělával po splnění povinné školní docházky („vyšel“ z 8. ročníku), a proto předloží vysvědčení z posledních 2 ročníků, ve kterých splnil povinnou školní docházku (ze 7. a 8. ročníku).

 

Předplaťte si náš Týdeník pro vedení škol

Od 1. 1. 2023 Vám každé pondělí zašleme profesní newsletter nabitý čerstvými aktualitami, tipy, radami, doporučeními a poradnou.

Chráníme Vaše osobní údaje. Můžete si to sami ověřit.

Mentoring pro management

Vyberte si z těchto možností:

Po odeslání formuláře Vás zkontaktujeme s podrobnostmi a nabídkou termínů.

Mentoring právo

Vyberte si z těchto možností:

Po odeslání formuláře Vás zkontaktujeme s podrobnostmi a nabídkou termínů.

Poradenství ekonomika

Po odeslání formuláře Vás zkontaktujeme s podrobnostmi a nabídkou termínů.

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

DOTAZ KE KURZU

PORADNA – přijímání ke vzdělávání ve střední škole

Kontaktujte nás