PORADNA – provozní řád

Na dotaz odpovídá PhDr. Mgr. Monika Puškinová, Ph.D.

Trochu se ztrácíme v interních předpisech, které musí mít škola zpracované. Musí mít mateřská škola zpracovaný provozní řád? Pokud ano, je to totéž jako organizační řád?

puškinová

Odpověď:

Ano, mateřská škola musí mít zpracovaný provozní řád. Vyplývá to z následujícího ustanovení: Režim dne zohledňující věkové a fyzické zvláštnosti dětí a mladistvých, podmínky jejich pohybové výchovy a otužování, podmínky odborného výcviku a učební praxe, režim stravování včetně pitného režimu upraví zařízení pro výchovu a vzdělávání v provozním řádu (§ 7 odst. 2 zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů).

Provozní řád je interní předpis odlišný od organizačního řádu. Organizační řád nemá zákonem stanovený obsah. Z logiky věci však popisuje status organizace, stanoví členění organizace (právnické osoby) a kompetence zaměstnanců.

 

Předplaťte si náš Týdeník pro vedení škol

Od 1. 1. 2023 Vám každé pondělí zašleme profesní newsletter nabitý čerstvými aktualitami, tipy, radami, doporučeními a poradnou.

Chráníme Vaše osobní údaje. Můžete si to sami ověřit.

Mentoring pro management

Vyberte si z těchto možností:

Po odeslání formuláře Vás zkontaktujeme s podrobnostmi a nabídkou termínů.

Mentoring právo

Vyberte si z těchto možností:

Po odeslání formuláře Vás zkontaktujeme s podrobnostmi a nabídkou termínů.

Poradenství ekonomika

Po odeslání formuláře Vás zkontaktujeme s podrobnostmi a nabídkou termínů.

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

DOTAZ KE KURZU

PORADNA – provozní řád

Kontaktujte nás