PORADNA – zařazení do přípravné třídy

Na dotaz odpovídá PhDr. Mgr. Monika Puškinová, Ph.D.

V minulosti jsme při zařazení dítěte do přípravné třídy vždy vyžadovali doložení rozhodnutí ZŠ o povolení odkladu povinné školní docházky. Bez tohoto rozhodnutí jsme dítě do přípravné třídy nezařadili. Je to tak správně?

puškinová

Odpověď:

Přípravná třída je určena dětem v posledním roce před zahájením povinné školní docházky, u kterých je předpoklad, že zařazení do přípravné třídy vyrovná jejich vývoj. Z této charakteristiky je zřejmé, že se nejedná pouze o děti, kterým byl povolen odklad povinné školní docházky.


Jestliže však byl dítěti povolen odklad povinné školní docházky, patří k dětem, pro které je přípravná třída zřízena přednostně (§ 47 odst. 1 školského zákona). Tuto skutečnost by měla škola vyjádřit v kritériích zařazení do přípravné třídy a dítě s povoleným odkladem povinné školní docházky zařazovat do přípravné třídy přednostně.

 

Předplaťte si náš Týdeník pro vedení škol

Od 1. 1. 2023 Vám každé pondělí zašleme profesní newsletter nabitý čerstvými aktualitami, tipy, radami, doporučeními a poradnou.

Chráníme Vaše osobní údaje. Můžete si to sami ověřit.

Mentoring pro management

Vyberte si z těchto možností:

Po odeslání formuláře Vás zkontaktujeme s podrobnostmi a nabídkou termínů.

Mentoring právo

Vyberte si z těchto možností:

Po odeslání formuláře Vás zkontaktujeme s podrobnostmi a nabídkou termínů.

Poradenství ekonomika

Po odeslání formuláře Vás zkontaktujeme s podrobnostmi a nabídkou termínů.

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

DOTAZ KE KURZU

PORADNA – zařazení do přípravné třídy

Kontaktujte nás