S paní doktorkou Puškinovou se potkávám pravidelně na různorodých konferencích zaměřených na školství, její články opakovaně čtu v časopisech Řízení školy a Školní poradenství v praxi, spolupracovala s námi také při třetím vydání publikace Výchovné poradenství, v níž měla na starosti kapitolu o legislativě pro výchovné poradce.

Je jedním z mála právníků, kteří se specializují přímo na školství. Bezpečně se orientuje v legislativě, která se školní oblastí souvisí. Ať se to týká školského zákona, zákona o pedagogických pracovnících, všelijakých vyhlášek a metodických pokynů o zápisech, přijímacím řízení, prevenci rizikového chování, nebo třeba i hygieně či výběrových řízeních na pozice školského managementu, nebo čehokoli dalšího, na co si vzpomenete.

Vždy zná odpověď, vždy je ochotná pomoci, když píše texty o legislativě, jsou strukturované a srozumitelné. Její přehledové tabulky, kterými texty doplňuje, jsou skvělé. Když jsem ji před několika lety potkala, nechtěla jsem věřit, že někdo takový v právní oblasti působí. Dnes jsem vděčná, že s ní mohu spolupracovat.