PORADNA – možné využití „konta odpočtů“ pro zástupce ředitele

Na dotaz odpovídá PhDr. Mgr. Monika Puškinová, Ph.D.

Jsme příspěvková organizace zřízená krajem. Zkoušeli jsme vypočítat „konto odpočtů“ určené pro zástupce ředitele podle očekávané novely nařízení vlády č. 75/2005 Sb. a vyšlo nám dost velké číslo. Musíme využít celé „konto odpočtů“?

 

puškinová

Odpověď:

Ředitel veřejné školy nemusí vyčerpat celé „konto odpočtů“ určené pro zástupce ředitele nebo vedoucího učitele praktického vyučování. Je na uvážení ředitele školy, nakolik „konto odpočtů“ využije.

Vyplývá to z § 4a očekávané novely nařízení vlády č. 75/2005 Sb., ve znění pozdějších předpisů: Týdenní rozsah přímé pedagogické činnosti zástupce ředitele školy nebo vedoucího učitele praktického vyučování se určí jako týdenní rozsah přímé pedagogické činnosti stanovený podle přílohy č. 1 k tomuto nařízení pro učitele, vychovatele, psychologa, speciálního pedagoga, trenéra nebo asistenta pedagoga snížený v rozsahu určeném ředitelem školy, nejvýše v počtu hodin stanoveném podle § 4b až 4g. Snížení týdenního rozsahu přímé pedagogické činnosti podle
§ 4b až 4g se nevztahuje na zástupce ředitele školy pro odborný výcvik a vedoucího učitele odborného výcviku (viz Elektronická knihovna připravované legislativy, materiál vložený 10. 5. 2022 – rozklikněte).

Předplaťte si náš Týdeník pro vedení škol

Od 1. 1. 2023 Vám každé pondělí zašleme profesní newsletter nabitý čerstvými aktualitami, tipy, radami, doporučeními a poradnou.

Chráníme Vaše osobní údaje. Můžete si to sami ověřit.

Mentoring pro management

Vyberte si z těchto možností:

Po odeslání formuláře Vás zkontaktujeme s podrobnostmi a nabídkou termínů.

Mentoring právo

Vyberte si z těchto možností:

Po odeslání formuláře Vás zkontaktujeme s podrobnostmi a nabídkou termínů.

Poradenství ekonomika

Po odeslání formuláře Vás zkontaktujeme s podrobnostmi a nabídkou termínů.

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

DOTAZ KE KURZU

PORADNA – možné využití „konta odpočtů“ pro zástupce ředitele

Kontaktujte nás