PORADNA – okamžik poskytnutí daru z FKSP

Na dotaz odpovídá Ing. Petra Schwarzová

Může se dar z FKSP poskytnout zaměstnanci, kterému již byl přiznán starobní důchod, ale až nyní odchází do důchodu (tj. skončí pracovní poměr)?

Petra.Schwarzova2

Odpověď:

Ustanovení § 14 odst. 1 písm. d) vyhlášky č. 114/2002 Sb., o fondu kulturních a sociálních potřeb, ve znění pozdějších předpisů, jednoznačně stanoví, že dar je možno poskytnout při prvním přiznání starobního nebo invalidního důchodu pro invaliditu třetího stupně.

Proto následně při „odchodu do důchodu“ (tj. při skončení pracovního poměru) již nelze z FKSP dar poskytnout.

 

Předplaťte si náš Týdeník pro vedení škol

Od 1. 1. 2023 Vám každé pondělí zašleme profesní newsletter nabitý čerstvými aktualitami, tipy, radami, doporučeními a poradnou.

Chráníme Vaše osobní údaje. Můžete si to sami ověřit.

Mentoring pro management

Vyberte si z těchto možností:

Po odeslání formuláře Vás zkontaktujeme s podrobnostmi a nabídkou termínů.

Mentoring právo

Vyberte si z těchto možností:

Po odeslání formuláře Vás zkontaktujeme s podrobnostmi a nabídkou termínů.

Poradenství ekonomika

Po odeslání formuláře Vás zkontaktujeme s podrobnostmi a nabídkou termínů.

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

DOTAZ KE KURZU

PORADNA – okamžik poskytnutí daru z FKSP

Kontaktujte nás