PORADNA – zřizovatel a zápis do MŠ

Na dotaz odpovídá PhDr. Mgr. Monika Puškinová, Ph.D.

Jaký seznam dětí má spádové mateřské škole předávat obecní úřad před květnovým zápisem? Mají být v tomto seznamu uvedeny pouze děti s povinností předškolního vzdělávání (tj. děti 5leté)?

 

puškinová

Odpověď:

Podle § 34 odst. 4 ve spojení s § 34 odst. 3 školského zákona platí, že obecní úřad poskytuje spádové mateřské škole seznam dětí, které mají ve spádové mateřské škole právo přednostního přijetí. Jedná se o děti, které dosáhly nejméně 3 let věku a současně mají místo trvalého pobytu, v případě cizinců místo pobytu, v příslušném školském obvodu nebo jsou umístěné v tomto obvodu v dětském domově.

Děti s povinností předškolního vzdělávání tvoří pouze část uvedených dětí (tj. i část uvedeného seznamu).

Předplaťte si náš Týdeník pro vedení škol

Od 1. 1. 2023 Vám každé pondělí zašleme profesní newsletter nabitý čerstvými aktualitami, tipy, radami, doporučeními a poradnou.

Chráníme Vaše osobní údaje. Můžete si to sami ověřit.

Mentoring pro management

Vyberte si z těchto možností:

Po odeslání formuláře Vás zkontaktujeme s podrobnostmi a nabídkou termínů.

Mentoring právo

Vyberte si z těchto možností:

Po odeslání formuláře Vás zkontaktujeme s podrobnostmi a nabídkou termínů.

Poradenství ekonomika

Po odeslání formuláře Vás zkontaktujeme s podrobnostmi a nabídkou termínů.

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

DOTAZ KE KURZU

PORADNA – zřizovatel a zápis do MŠ

Kontaktujte nás